Programtablå

      Lyssna på oss LIVE!

Tisdag 27 juli
08.00 – 09.00 Veckans Färskingar (fr 24/7)
10.00 – 11.00 Rock Off (musik från 50- o 60-talen) (fr 23/7)
13.00 – 15.00 Önskemusiken
15.00 – 17.00 Björnes Magasin (fr 25/7)
19.00 – 21.00 Sintonia Latina (fr 24/7)
22.30 – 23.30 Radio Moderat (fr 24/7)

Onsdag 28 juli
10.00 – 11.00 Dansband & Annat Svenskt (fr 23/7)
14.00 – 15.00 Klassisk timme (fr 25/7)
15.00 – 16.00 Radio PRO
16.00 – 18.00 Hasse på Skäret
18.00 – 19.00 Sossarna Direkt (fr 24/7)
20.00 – 21.00 The RonnyBGoode Show

Torsdag 29 juli
10.00 – 12.00 Hasse på Skäret (fr 28/7)
13.00 – 15.00 Önskemusiken (fr 27/7)
17.00 – 18.15 Örnar i Luften (barnprogram)
19.00 – 20.00 Veckans Färskingar (fr 24/7)

Fredag 30 juli
10.00 – 12.00 Hasse på Skäret (fr 28/7)
14.00 – 15.00 Skärgårdsröster
16.30 – 17.00 Berättarna på ön
17.00 – 18.00 Roliga timmen
19.30 – 20.30 Rock Off (musik från 50- o 60-talen)
20.30 – 21.30 Dansband & Annat Svenskt
22.00 – 00.00 The CD Tex Radio Show

Lördag 31 juli
08.00 – 10.00 Önskemusiken (fr 27/7)
11.00 – 12.00 Radio Moderat
13.00 – 14.00 Sossarna Direkt
15.30 – 16.00 Berättarna på ön (fr 30/7)
16.00 – 17.00 Roliga timmen (fr 30/7)
17.00 – 18.00 Dansband & Annat Svenskt (fr 23/7)
18.00 – 19.00 Skärgårdsröster (fr 30/7)
19.00 – 21.00 Sintonia Latina
21.00 – 22.00 Veckans Färskingar

Söndag 1 augusti
08.45 – 10.00 Örnar i luften (barnprogram) (fr 29/7)
10.00 – 11.00 Real Country
12.30 – 13.00 Berättarna på ön (fr 30/7)
13.00 – 14.00 Kyrkans timme
14.00 – 15.00 Radio PRO (fr 28/7)
15.00 – 16.00 Skärgårdsröster (fr 30/7)
17.00 – 18.00 Rock Off (musik från 50- o 60-talen)(fr 23/7)
18.00 – 20.00 Björnes Magasin
20.00 – 21.00 The RonnyBGoode Show (fr 28/7)
21.00 – 22.00 Veckans Färskingar (fr 31/7)
22.00 – 23.00 Klassisk timme

Måndag 2 augusti
08.00 – 09.00 Radio Moderat (fr 31/7)
10.00 – 12.00 Björnes Magasin (fr 1/8)
16.00 – 17.00 Real Country (fr 1/8)
17.00 – 18.00 Sportredaktionen

Tisdag 3 augusti
08.00 – 09.00 Veckans Färskingar (fr 31/7)
10.00 – 11.00 Rock Off (musik från 50- o 60-talen) (fr 30/7)
13.00 – 15.00 Önskemusiken
15.00 – 17.00 Björnes Magasin (fr 1/8)
19.00 – 21.00 Sintonia Latina (fr 31/7)
22.30 – 23.30 Radio Moderat (fr 31/7)

Onsdag 4 augusti
10.00 – 11.00 Dansband & Annat Svenskt (fr 30/7)
14.00 – 15.00 Klassisk timme (fr 1/8)
15.00 – 16.00 Radio PRO
16.00 – 18.00 Hasse på Skäret
18.00 – 19.00 Sossarna Direkt (fr 31/7)
20.00 – 21.00 The RonnyBGoode Show

Torsdag 5 augusti
10.00 – 12.00 Hasse på Skäret (fr 4/8)
13.00 – 15.00 Önskemusiken (fr 3/8)
17.00 – 18.15 Örnar i Luften (barnprogram)
19.00 – 20.00 Veckans Färskingar (fr 31/7)

Fredag 6 augusti
10.00 – 12.00 Hasse på Skäret (fr 4/8)
14.00 – 15.00 Skärgårdsröster
16.30 – 17.00 Berättarna på ön
17.00 – 18.00 Roliga timmen
19.30 – 20.30 Rock Off (musik från 50- o 60-talen)
20.30 – 21.30 Dansband & Annat Svenskt
22.00 – 00.00 The CD Tex Radio Show

Lördag 7 augusti
08.00 – 10.00 Önskemusiken (fr 3/8)
11.00 – 12.00 Radio Moderat
13.00 – 14.00 Sossarna Direkt
15.30 – 16.00 Berättarna på ön (fr 6/8)
16.00 – 17.00 Roliga timmen (fr 6/8)
17.00 – 18.00 Dansband & Annat Svenskt (fr 30/7)
18.00 – 19.00 Skärgårdsröster (fr 6/8)
19.00 – 21.00 Sintonia Latina
21.00 – 22.00 Veckans Färskingar

Söndag 8 augusti
08.45 – 10.00 Örnar i luften (barnprogram) (fr 5/8)
10.00 – 11.00 Real Country
12.30 – 13.00 Berättarna på ön (fr 6/8)
13.00 – 14.00 Kyrkans timme
14.00 – 15.00 Radio PRO (fr 4/8)
15.00 – 16.00 Skärgårdsröster (fr 6/8)
17.00 – 18.00 Rock Off (musik från 50- o 60-talen)(fr 30/7)
18.00 – 20.00 Björnes Magasin
20.00 – 21.00 The RonnyBGoode Show (fr 4/8)
21.00 – 22.00 Veckans Färskingar (fr 7/8)
22.00 – 23.00 Klassisk timme

Måndag 9 augusti
08.00 – 09.00 Radio Moderat (fr 7/8)
10.00 – 12.00 Björnes Magasin (fr 8/8)
16.00 – 17.00 Real Country (fr 8/8)
17.00 – 18.00 Sportredaktionen

Tisdag 10 augusti
08.00 – 09.00 Veckans Färskingar (fr 7/8)
10.00 – 11.00 Rock Off (musik från 50- o 60-talen) (fr 6/8)
13.00 – 15.00 Önskemusiken
15.00 – 17.00 Björnes Magasin (fr 8/8)
19.00 – 21.00 Sintonia Latina (fr 7/8)
22.30 – 23.30 Radio Moderat (fr 7/8)

Onsdag 11 augusti
10.00 – 11.00 Dansband & Annat Svenskt (fr 6/8)
14.00 – 15.00 Klassisk timme (fr 8/8)
15.00 – 16.00 Radio PRO
16.00 – 18.00 Hasse på Skäret
18.00 – 19.00 Sossarna Direkt (fr 7/8)
20.00 – 21.00 The RonnyBGoode Show

Torsdag 5 augusti
10.00 – 12.00 Hasse på Skäret (fr 11/8)
13.00 – 15.00 Önskemusiken (fr 10/8)
17.00 – 18.15 Örnar i Luften (barnprogram)
19.00 – 20.00 Veckans Färskingar (fr 7/8)